Další příjem a insolvence

Další příjem a insolvence

Dobrý den byla mne schválena insolvence.
Mám plný. Invalidní důchod, nyní jsem. Si našel práci na zkrácený úvazek. Chci se zeptat zbyde mne z výplaty alespoň něco? , v usnesení stojí, že mám povinnost z příjmu odevzdávat 2/3 bez započtení nezabavit. Částky. A prosím platí u mne že oddlužení je jen na 3 roky? , jelikož. Jsem v plném invalidním důchodu? Jestliže ano po třech je insolvence automaticky ukončena nebo musím soud žádat. Moc děkuji za informace přeji krásný den

JH

Odpověď

Dobrý den,

pokud soud rozhodl, že máte z příjmu ze zaměstnání odevzdávat 2/3 bez započtení (základní) nezabavitelné částky, tak to znamená, že máte odevzdávat 2/3 z tohoto příjmu (z čistého příjmu) a 1/3 si máte ponechat.

Oddlužení na 3 roky mají starobní důchodci a invalidní důchodci v 2. a 3. stupni invalidity, ale jen v případě, že usnesení o úpadku bylo v insolvenčním rejstříku zveřejněno po 31.5.2019. Je-li to Váš případ, pak insolvenční správce automaticky po 3 letech splácení (tedy po zaplacení 36. splátky) podá zprávu soudu o splnění oddlužení a soud vydá usnesení, jímž Váš osvobodí od placení zbylých pohledávek, čímž budete oddlužen.