Covidove odměny

Covidove odměny

Dobrý den, chci se zeptat, lze žádat insolvenčniho správce o vrácení Covidovych odměn za loňský 2020 rok? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

osobně se nedomnívám, že by Vám insolvenční správce mohl již vyplacené Covidové odměny vrátit, protože obdržené částky po odečtu svých nákladů a odměny vyplácí věřitelům, takže s těmito prostředky již nedisponuje. Odměny za letošní rok by Vám již měly zůstat.

Vrchní soud v Praze svým rozhodnutím 4 VSPH 1515/2020-B-35  ve věci vedené u Krajského soudu v Praze pod sp.zn. KSPH 67 INS 5496/2018 mj. rozhodl, že:

 

 

Je-li dlužník příjemcem takového finančního ocenění, je soud povinen i bez návrhu (§ 407 odst. 3 InsZ) změnit usnesení o schválení oddlužení tak, že toto ocenění nepodléhá srážkám a zůstává v plném rozsahu dlužníku.

Takže s odvoláním na výše uvedené rozhodnutí se obraťte na Váš insolvenční soud, aby “covidové odměny” byly ze splátkového kalendáře vyňaty. Pro žádost není předepsaná žádná forma, pouze konstatujte, že se jedná o mimořádné odměny související s covidem a doložte výplatní páskou.