Chráněné obydlí

Chráněné obydlí

Dobrý den! Zoufale vás prosím o pomoc! Vím, že popis výpočtu chráněného obydlí, které není dlužník povinen vydat ke zpeněžení v Insolvenčním řízení, je uvedeno v Nařízení vlády č. 189/2019 a vím, že k tomu jsou zapotřebí i údaje o počtu obyvatel a nějaké koeficienty za předešlé 3 roky, ale nevím si rady s konkrétním výpočtem u mého bytu: DB 2+KK, 43m2, Okresní město Teplice.
Obávám se, že odhadce uvedl údaj o ceně poněkud podivně, protože neuvedl vůbec žádný postup výpočtu a insolvenční správce chce postupovat podle tohoto výpočtu. Prosím pomožte mi zachránit bydlení. Jsem starý cca 74 let ZTP invalidní a velmi nemocný člověk (rakovina, těžké astma, silné atopie, alergie, špatně slyším i špatně vidím na pravé ucho, atróza kloubů, výrůstky na páteři, vyhřezlé plotýnky a další nemoce), který byl podveden jedním mladíkem, a který takto okrádal spousta lidí v ČR. Tento byt jsem hledal cca 3 roky a zaplatila ho má bývalá partnerka pro mé dožití – pak ho bude užívat ona, nebo syn. Prosím nenechte mne umřít na ulici! Na jiné bydlení díky nízkému starobnímu důchodu nedosáhnu (cca 9000 Kč) – nájmy jsou všude velmi vysoké a já tady platím jen cca 4000 Kč.

Odpověď

Dobrý den,

chápu Vaši složitou situaci,  ale výpočet hodnoty chráněného obydlí přesahuje rámec činnosti této poradny.  Pokud máte k postupu správce výhrady, obraťte se přímo na Váš insolvenční soud, který v rámci dohledové činnosti  postup správce přezkoumá.