Částka k výplatě

Částka k výplatě

Vážení,
byla mi schválena insolvence od 12/2020. První splátku měl zaměstnavatel zaplatit do 24.12.2020, nicméně tak učinil již k 12.11.2020. Po odečtení soukromých jízd a stravenek mi odeslal na účet 7500,- Kč. Zároveň má exmanželka nedostala ani výživné, jelikož insolvenční společnost prohlásila, že insolvence je platná od prosince a tudíž výživné vyplatí až v prosinci.
Chci se zeptat, na jakou částku mám při průměrném platu 30000,- Kč nárok, zda odečty stravenek a soukromých kilometrů se odečítají až od této minimální částky.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

měsíční srážka pro oddlužení je prováděna vždy z čisté mzdy, další srážky na základě dohody se zaměstnavatelem jsou sráženy až z částky k výplatě po této srážce. Z částky 30.000,-Kč čisté mzdy, v případě, že nemáte zohledněnou vyživovanou osobu, je v oddlužení částka k výplatě 14.680,-Kč, stravenky a soukromé kilometry hradíte z této částky k výplatě ( insolvenční kalkulačka zde : https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/  Do čisté mzdy však nepatří cestovní náhrady. Jestliže pobíráte diety, nejsou součástí čisté mzdy. Do insolvenční kalkulačky zadávejte částku bez diet ). Jestliže zaměstnavatel srazil částku ze mzdy o měsíc dříve než určil soud a insolvenční správce nevyplatil výživné, musíte se obrátit na insolvenční soud.