Až nyní se naplno ukazuje obrovská výhoda elektronických dražeb a aukcí

Chcete dobře prodat nemovitost nebo věc movitou? Využijte našich dlouholetých zkušeností s elektronickými aukcemi a dražbami.

Nejen v nedávné době plné nejrůznějších zákazů, nařízení vlády a omezení pohybu osob, se teprve naplno ukázala obrovská praktická výhoda elektronických dražeb a aukcí, které postupně nahradily klasické kamenné dražby, které v minulosti kralovaly statistikám. Naše dlouhodobá praxe ukazuje a nyní se zřetelně i potvrdilo, že elektronická forma prodeje je praktičtější zejména pro účastníky dražeb a aukcí, ale v důsledku je nakonec jednodušší. Velké výhody má i pro navrhovatele – především v rychlosti a také výrazně šetří náklady. Elektronickou formou prodeje vycházíme vstříc zadavatelům a zájemcům, kterým tím usnadníme možnost účastnit prodejů z pohodlí domova nebo z kanceláře bez nutnosti cestování po celé republice. Tím se logicky výrazně navýší počet těchto účastníků a cena má mnohem vyšší potenciál růst.  Kamenné dražby a aukce zůstanou jen asi pro velmi specifické předměty dražby, jako jsou umělecká díla nebo pro charitativní aukce. Všichni licitátoři někam hluboko do skříně uložili své dřevěné kladívko a místo toho se museli přeorientovat na klikání levým tlačítkem myši a licitování virtuálních účastníků pod přidělenými čísly sledovat na monitoru svého počítače. Díky těmto změnám jsme jako dražebník i v nouzovém stavu byli nadále normálně schopni naplno pracovat a takto jsme zúročili naši dlouhodobou vizi elektronizace aukcí a dražeb. Nepříznivá situace sice značně zkomplikovala a omezila prohlídky, tak tomu bylo ostatně už vloni, ale samotné prodeje probíhaly a zájemci se čím dál častěji mohou seznamovat s nemovitostmi nebo věcmi movitými prostřednictvím fotografií, videí a virtuálních prohlídek, což moderní technologie v dnešní době běžně umožňují.  Proto nyní největší úspěchy sklízí společnosti, které se, stejně jako my, v předstihu zaměřily na internetové prodeje a využívají moderní nabídky internetových služeb.  Jak již bývá zvykem, ne všechny novinky na trhu jsou vždy přínosem a pokrokem, proto je vhodné být bdělý. Ne všechny nabídky internetového prodeje propagující realizaci aukcí tuto službu ve skutečnosti poskytují. Za hojně propagovanými nabídkami na realizaci aukcí se může skrývat pouhé výběrové řízení ve formě obálkové metody. Bohužel takovéto nabídky mohou často ovlivnit například (ne)příliš zkušené věřitele, jak jsme se již v praxi přesvědčili. Proto v těchto případech doporučujeme s věřiteli konzultovat skutečný způsob provedení zpeněžení a využití služeb společností s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v poskytování aukcí.

Přitom je zajímavé sledovat, jak se v poslední době vyvíjely ceny nemovitostí a také i věcí movitých, především automobilů. Účastníci našich aukcí byli překvapeni, jak vysoko se ceny v rámci licitace navýšily. Z pohledu nejen dražebníka, ale i navrhovatelů to byl velký úspěch při elektronickém zpeněžování.

Samozřejmě je otázka, jak se budou nadále vyvíjet ceny na příklad hotelů nebo penzionů, které byly spolu s gastro provozy asi nejvíce zasaženy nedávnými vládními omezeními. I nadále se dá očekávat růst cen běžnějších nemovitostí, jako jsou pozemky, domy, byty a chaty. Zejména u těch posledních zmíněných, tedy rekreačních objektů, sledujeme stálý nárůst cen, kdy poptávky značně převyšuje nabídku.

Chcete dobře prodat nemovitost nebo věc movitou? Využijte našich dlouholetých zkušeností s elektronickými aukcemi a dražbami. Kdy aukce provádíme nejen formou dobře známé běžné anglické, ale využíváme i formu holandské a japonské aukce. Podle předmětu prodeje a konkrétní situace vám doporučíme nejvhodnější formu zpeněžení. Zadejte svou zakázku nám a uvidíte, že budete mile překvapeni, jak vysoké ceny bude dosaženo.

PROKONZULTA, a.s.

Ing. Jaroslav Hradil

Sdílet